آموزش نرم‌افزارهای تحلیل آماری و دوره spss

دوره spss

امروزه استفاده از نرم افزار‌های تحلیل‌های آماری که بتواند روش‌ها و محاسبات پیچیده را انجام دهد، سهم قابل توجهی در تحلیل آماری دارد. به همین دلیل نرم افزارهای گوناگونی توسعه یافته‌اند که به انجام این تحلیل‌ها کمک بزرگی و غیر قابل انکاری می‌کنند همانند آموزش نرم‌افزار‌های تحلیل آماری و دوره spss. در این راستا آموزش نرم افزارهای تحلیل آماری، به یکی از مهم‌ترین بحث‌های آموزشی تبدیل شده است. نرم‌ افزارهای تحلیل آماری از جمله SPSS، Minitab، SAS، R پر طرفدارترین و به روزترین نرم افزارهای تحلیل آماری هستند. SAS قدیمی ‌ترین نرم افزارهای تحلیل آماری است و R یکی از جدیدترین نرم افزارهای تحلیل آماری به حساب می‌آید.

با رشد و توسعه‌ی نرم افزار‌های تحلیل آماری، استفاده از آن‌ها در تحقیقات دانشگاهی و تحلیل کمی پایان‌نامه، رشد غیر قابل انکاری دارد. زیرا فرایند تحلیل آماری به محققان کمک می‌کند تا بتوانند اطلاعات مورد نیاز خود را از داده‌های اولیه، استخراج و نتایج را در صورت نیاز تعمیم دهند. با توجه به حجم داده‌های مورد بررسی، استفاده از نرم افزار‌های آماری امکان انواع تحلیل‌های آماری را فراهم می‌کند.

آموزش نرم افزارهای تحلیل آماری معمولا بر اساس نرم افزار مورد درخواست دسته‌بندی می‌شود و در این بین، دوره spss از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین مباحث آموزشی است. یک دوره spss و یا کارگاه جامع spss به یک محقق کمک می‌کند تا با کسب دانش و مهارت در زمینه‌ی نرم افزارهای تحلیل آماری، تحلیل آماری پایان‌نامه، آزمون رگرسیون، آزمون همبستگی و تحلیل کمی پایان‌نامه، نتایج بهتر و قابل اتکا تری از تحقیقات خود به دست آورد.

برای آگاهی بیشتر در مورد آموزش نرم افزارهای تحلیل آماری و دوره spss به این لینک مراجعه کنید.

تحلیل آماری

دوره spss و کارگاه جامع spss توسط گروه تحلیل آماری و با حضور جمعی از اساتید متخصص و مجرب در زمینه ی تحلیل آماری، برای سازمان‌ها، دانشگاهیان و محققان علاقه‌مند به نرم افزار‌های تحلیل آماری برگزار می‌شود.

دوره‌های آموزشی، و به ویژه دوره spss بسته به نیاز شما، می‌تواند گروهی و یا خصوصی و یا حتی به صورت مشاوره‌ای باشد. همچنین دوره‌های کوتاه مدت رایگان نیز برای علاقه‌مندان برگزار می‌شود.

لینک همایش رایگان آزمون‌های آماری

چنان چه برای سازمان خود نیاز به برگزاری کلاس آموزش نرم افزارهای تحلیل آماری و دوره spss دارید، می‌توانید از صفحه تماس با ما، درخواست خود را با ما در میان بگذارید.

در ادامه، به توضیح کوتاهی در زمینه‌های مختلف تحلیل آماری و مباحث مربوط به دوره spss پرداخته می‌شود. در پایان این مقاله شما می‌توانید دوره spss متناسب با نیاز خود را انتخاب کنید. پیش از پرداختن به دوره spss، نگاه کوتاهی به اهمیت تحلیل آماری پایان‌نامه خواهیم داشت.

تحلیل آماری پایان نامه

تحلیل آماری پایان‌نامه یا تحلیل کمی پایان‌نامه

تجزیه و تحلیل آماری برای همه تحقیقاتی که از آمار به عنوان یک روش تحقیق استفاده می‌کنند، اساسی است. اکثر تحقیقات در علوم اجتماعی و بسیاری از تحقیقات مهم در علوم طبیعی و مهندسی نیاز به تحلیل آماری دارند.

بشر مسلما در شناسایی الگوها و روابط هوشمند، فوق العاده است. اما محدودیت‌هایی وجود دارد که نمی‌توانیم بطور مستقیم درک کنیم. در تلاش برای کشف الگو‌های پنهان در اعداد بسیار بزرگ و یا معنا بخشیدن به داده‌ها، نیاز به ابزار‌های مناسبی داریم. در این راستا، دوره spss می‌تواند کمک بزرگی برای یک محقق باشد.

تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه

تجزیه و تحلیل آماری پایان‌نامه دقیقا ابزار و راه حلی برای این فرآیند است. زمانی که فرآیند‌های مورد علاقه‌ی ما بسیار پیچیده یا نامشخص باشند، نیاز به این ابزار‌ها احساس می‌شود. در یک دوره spss با این ابزارها آشنا خواهید شد. در بسیاری از موارد، تجزیه و تحلیل آماری اغلب می‌تواند مخالف شهود یا انتظارات عادی انسان باشد.

به عنوان مثال، مطالعه آشفتگی به شدت متکی بر تحلیل آماری است که از آزمایشات مشتق شده است. آشفتگی بسیار پیچیده است و تقریبا غیر ممکن است که در یک سطح کاملا نظری مطالعه شود. بنابراین دانشمندان برای تایید نظریه‌هایشان باید از طریق تحقیقات، بر تحلیل آماری آشفتگی تکیه کنند.

در دوره spss خواهید دید که چگونه، تحلیل کمی پایان‌نامه در قلب بسیاری از تحقیقات علوم اجتماعی نیز حضور دارد. در اینجا، وظیفه‌ی تجزیه و تحلیل آماری این است که به نظریه‌های عمومی در مورد یکی از پیچیده‌ترین موضوعات، یعنی در رفتار انسانی بپردازیم. همان گونه که مهندسان به دنبال درک عمیقی از آشفتگی هستند، دانشمندان علوم اجتماعی نیز از آزمایشات و نظرسنجی‌ها، برای نظریه‌هایشان استفاده خواهند کرد.

تحلیل آماری پایان نامه

به عنوان مثال، این سوال قدیمی را در نظر بگیرید: آیا بین پول و شادی رابطه‌ای وجود دارد؟ شما چه فکر می‌کنید؟

تجزیه و تحلیل آماری می‌تواند به قلب موضوع برسد. به نظر می‌رسد که رابطه‌ای مستقیم بین پول و شادی وجود دارد، اما فقط تا سطح درآمد خاصی (در ایالات متحده، حدود ۶۰،۰۰۰ دلار در سال) و برای مقادیر بزرگ‌تر از آن، پول و خوشبختی مستقل از یکدیگر به نظر می‌رسند.

همه دانشجویان علوم باید از تحلیل آماری پایان‌نامه، درک درستی داشته باشند و بتوانند از آن استفاده کنند. با این حال، مشکلات بسیاری وجود دارد. آمار می‌تواند به طور عمدی یا ناخواسته مورد استفاده قرار گیرد تا نتیجه‌های نادرستی را به دست آورد. متاسفانه سوء استفاده‌های زیادی در حوزه تبلیغات برای ایجاد اطلاعات گمراه کننده مشهود است.

بنابراین شناخت آمار به شما کمک می‌کند تا فراتر از اعداد را درک کنید و بتوانید حقیقت را درک کنید.

بنابراین مهم است که شما نه فقط اعداد بلکه معنای اعداد را درک می‌کنید. آمار یک ابزار است، نه جایگزینی برای استدلال و تحلیل عمیق. این موضوع باید همیشه به عنوان یک مکمل برای درک دقیق و تفسیر شناخته شود.

برای آگاهی بیشتر در مورد تحلیل آماری پایان‌نامه یا تحلیل کمی پایان‌نامه، و همچنین دوره spss، به صفحه‌ی آموزش نرم افزارهای تحلیل آماری و دوره spss مراجعه کنید.

دوره spss و کارگاه جامع spss

دوره spss

SPSS شکل اختصاری عبارت Statistical Package for the Social Sciences و به معنی بسته‌ی آماری برای علوم اجتماعی است و توسط محققین مختلفی برای تجزیه و تحلیل داده‌های پیچیده آماری استفاده می‌شود. این بسته‌ی نرم افزاری در دوره spss به طور کامل آموزش داده می‌شود.

بسته‌ی نرم‌افزاری SPSS برای مدیریت و تجزیه و تحلیل آماری داده‌های علوم اجتماعی ایجاد شده است. این  بسته‌ی نرم افزاری در ابتدا در سال ۱۹۶۸ توسط SPSS Inc راه اندازی شد و بعد‌ها در سال ۲۰۰۹ به صورت بخشی از IBM در آمد. اما هنوز در بین بیشتر کاربران به SPSS شناخته می‌شود.

به عنوان یک استاندارد جهانی برای تجزیه و تحلیل داده‌های علوم اجتماعی، SPSS به سببِ داشتن زبان فرمان ساده و انگلیسی مانند و همچنین دستورالعمل استفاده کامل، به طور گسترده‌ای مورد علاقه محققان است.

SPSS توسط محققان بازار، محققان بهداشت، شرکت‌های نظرسنجی، موسسات دولتی، محققان آموزشی، سازمان‌های بازاریابی، مکاشفان داده، و بسیاری دیگر، برای پردازش و تجزیه و تحلیل داده‌های نظرسنجی استفاده می‌شود. بنابراین دوره spss می‌تواند برای محققان در رشته‌های گوناگون مفید باشد.

آژانس‌های تحقیقاتی استفاده از SPSS را برای تجزیه و تحلیل داده‌های تحقیقاتی و داده‌های متنی استفاده می‌کنند تا بتوانند از پروژه‌های تحقیقاتی خود بیشتر بهره‌مند شوند. زمانی که چنین تحقیقاتی بتواند بهره‌وری را بالا ببرد، گروه‌های تحقیقاتی سعی می‌کنند تا با برگزاری دوره spss، برای محققان خود، این بهره وری را تقویت کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره spss و کارگاه جامع spss، به بخش آموزش نرم افزار های تحلیل آماری و سر فصل‌های آن مراجعه کنید.

افزودن یک دیدگاه