پلاجریزم (Plagiarism) به معنای سرقت ادبی، سرقت علمی، ایده‌دزدی ، تقلب علمی، انتحال و یا دزدی‌علمی می‌باشد بدون ذکر منبع وذکر صاحب اثر .
در کل، پلاجریزم زمانی رخ می‌دهد که شخصی متن، ایده یا طرحی را در هر زمینه‌ای (کتاب، مقاله، نقاشی، عکس، فیلم‌،حتی محتوای سایت، اختراع، موسیقی و…) که حاصل زحمات شخص دیگری است به خود اختصاص دهد.
مشهودترین نوع پلاجریزم، کپی‌برداری، پژوهشی از منابع آماده و تکثیر شده است به این صورت که مطالب را از جای دیگری که چاپ شده بدون ذکر منبع و بدون تغییر عینا در مقاله خود کپی کنیم که این موضوع توسط نرم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌افزارهای کشف Plagiarism، ردیابی و در نتیجه باعث fast reject یا همان رد سریع مقاله می‌شود
فلذا بررسی در صد تشابه مقالات و چک کردن آنها و اطمینان از عدم وجود متون مشابه قبل از ارسال مقاله موجب پیشگیری از ریجکت مقاله می‌شود. یکی از بهترین و جامع‌ترین سایت‌هایی که در این زمینه فعالیت دارد و شاید بتوان گفت اکثر سردبیران مجلات نیز از این سایت به عنوان مرجع استفاده می‌کنند سایتwww.Ithenticate.com است.

موسسه نوین به دلیل شناخته شدن موسسه برتر در حوزه پژوهش و آموزش در سالیان اخیر با داشتن اشتراک سالیانه در این سایت، اقدام به بررسی مقالات دانشجویان با تخفیف ویژه می‌‌نماید

بررسی مقاله (1)

  • فایل ها را به اینجا بکشید
    انواع فایل های مجاز : pdf, zip, doc.
    • قیمت: $30,000.00