کتاب نگرشی براصول و مبانی مدیریت زنجیره تامین (همراه با ارائه مدل های ریاضی )

کتاب نگرشی براصول و مبانی مدیریت زنجیره تامین (همراه با ارائه مدلهای ریاضی )

کتاب نگرشی براصول و مبانی مدیریت زنجیره تامین (همراه با ارائه مدلهای ریاضی )عنوان کتاب: نگرشی براصول و مبانی مدیریت زنجیره تامین (همراه با ارائه مدل های ریاضی )

تالیف : مهندس مجتبی کریمی کلیمانی، دکتر احمد شجاع

انتشارات : موجک

تعداد صفحات : ۲۸۳

چاپ اول: تابستان ۱۳۹۵

قیمت :   ۲۰۰٫۰۰۰ ریال


سخن نویسنده:

بطور کلی  مدیریت زنجیره تامین بر افزایش  انطباق‌پذیری و انعطاف‌پذیری  شرکت‌ها و سازمان‌ها تاکید دارد و دارای قابلیت واکنش و پاسخ سریع اثر بخش به تغییرات بازار است. برهمین اساس تصمیم برآن شد تا با بررسی انجام شده و حضور درهمایش‌ها، کنفرانس‌ها، کلاس‌های  آموزشی موسسات و نیز مطالعه مقالات و پایان‌نامه‌ها  در این زمینه که در سال‌های گذشته کمتر مورد توجه قرار گرفته بودند، اطلاعات جدیدتری خصوصا پیرامون مدل‌های ریاضی ضمن یادآوری اصول زنجیره تامین، ابزاری برای  شبیه سازی ایجاد کسب و کار و پایداری و چابک‌سازی بنگاه‌های اقتصادی و شرکت‌ها هستند نیز ارائه گردد.

زنجیره‌های تامین، تامین کنندگان را به یک شرکت تولیدی و شرکت را به مشتریانش ارتباط می دهد. برای اداره صحیح زنجیره تامین لازم است تا نسبت به خدمات عالی به مشتریان، هزینه‌های پایین و زمان چرخه کوتاه اطمینان حاصل کنیم. زنجیره‌های تأمین دارای انواع مختلفی هستند که می توان از مهم‌ترین آنها به ((ساخت یکپارچه برای ذخیره کردن))، ((پس از تخلیه، پر کردن به طور مستمر))، ((ساخت برمبنای سفارش)) و ((مونتاژکانالی)) اشاره کرد. اداره زنجیره تأمین با وجود عدم اطمینان در تقاضا و تأمین و نیاز برای هماهنگی بین چندین فعالیت تجاری شرکاء مشکل است. از اصلی‌ترین این مشکلات می‌توان از ((اثر شلاق چرمی)) و ((ذخیره فریبنده)) نام برد. راه‌حل‌های برای مشکلات زنجیره تأمین وجود دارند که از آن جمله می توان به استفاده از فناوری اطلاعات اشاره کرد که گام مؤثری در حل مشکلات مذکور برداشته و از آن جمله می توان به نرم افزارهای SCMT، ERP، OPT،ANAL اشاره کرد. دومین شکل کمک فناوری اطلاعات به زنجیره تأمین، به وسیله کارکرد تجارت الکترونیک است که آن را از طریق خودکار کردن فرایندها و یکپاچه کردن فعالیت‌های اصلی شغل تجاری به وسیله یک ساختار الکترونیکی فراهم آورده است.

نگاهی کوتاه به تاریخ تجارت و کسب و کار، پدیدار کننده این نکته است که بشر ازهمان زمانی که اقدام به فعالیت‌های اقتصادی نموده همواره به دنبال شناسایی و یا ایجاد مسیری بوده است تا بتواند نحوه انجام فعالیت‌های خود را تسهیل نموده و سود بیشتری را عاید خود سازد. در این میان یکی از مهم‌ترین فاکتورهای مورد توجه، ایجاد امکاناتی در جهت مدیریت صحیح فرآیندهای درون سازمانی و برقراری ارتباط بین طرف‌های تجاری بود.

.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.